Allround skøyter World Cup 2011: 12. og 13 februar 2011

Verdensmesterskapet allround i 2011 vil finne sted fra 12 til februar 13 i Calgary, Canada. De regjerende mesterne er Sven Kramer og Martina Sáblíková, både i 2009 allerede verdensmestere var runde. Sven Kramer hadde i år for femte gang verden kan være, men ikke handler.

Resultater fra VM i 2010,

Menn
  • Sven Kramer
  • Jonathan Kuck
  • Håvard Bøkko
  • Ted-Jan Bloemen
  • Jan Blokhuijsen
  • Trevor Marsicano
  • Wouter Olde Heuvel
  • Sverre Haugli
  • Lucas Makowsky
  • Konrad Niedźwiedzki
  • Matteo Anesi
  • Shane Dobbin

  • Kvinner
  • Martina Sáblíková
  • Kristina Groves
  • Ireen Wüst
  • Daniela Anschütz-Thoms
  • Jilleanne rookard
  • Jorien Voorhuis
  • Diane Valkenburg
  • Jekaterina Sjikhova
  • Brittany Schussler
  • Maren Haugli
  • Cindy Klassen
  • Stephanie Beckert

  • Tidsramme

    På den første dagen, 500 meter, 3000 meter og 5000 meter kjøre. På den andre dagen av 1500 meter, 5000 meter og 10.000 meter. Hendelsene starter klokken 12.30 lokal tid, som er 20:30 i Nederland.

    Tegn for første dag

    Menn
    500 m
    • Luca ITA Stefani - Shota NAKAMURA JPN
    • Alexis Contin FRA - Robert LEHMANN GER
    • Shane Dobbin NZL - Jan SZYMANSKI POL
    • Dmitrij Babenko KAZ - Henrik Christiansen NOR
    • Jonathan Kuck USA - Wouter Olde Heuvel NED
    • Pavel Baynov RUS - Mathieu Giroux CAN
    • Ivan Skobrev RUS - Justin Warsylewicz CAN
    • Renz Rotteveel NED - Sverre Lunde Pedersen NOR
    • Brian HANSEN USA - Lucas Makowsky CAN
    • Koen Verweij NED - Shani Davis USA
    • Jan Blokhuijsen NED - Konrad Niedźwiedzki POL
    • Håvard Bøkko NOR - Joel Eriksson SWE

    5000 meter
    • Sverre Lunde Pedersen NOR - Luca ITA STEFANI
    • Pavel Baynov RUS - Joel Eriksson SWE
    • Robert LEHMANN GER - Konrad Niedźwiedzki POL
    • Shota NAKAMURA JPN - Henrik Christiansen NOR
    • Lucas Makowsky CAN - Justin Warsylewicz CAN
    • Shani Davis USA - Dmitrij Babenko KAZ
    • Koen Verweij NED - Mathieu Giroux CAN
    • Jan SZYMANSKI POL - Brian HANSEN USA
    • Jonathan Kuck USA - Alexis Contin FRA
    • Wouter Olde Heuvel NED - Shane Dobbin NZL
    • Håvard Bøkko NOR - Renz Rotteveel NED
    • Ivan Skobrev RUS - Jan Blokhuijsen NED

    Kvinner
    500 m
    • OST GER Isabell - Stephanie Beckert GER
    • Mari Hemmer NOR - Masako Hozumi JPN
    • Maria LAMB USA - Anna ROKITA AUT
    • Luiza Złotkowska POL - Eriko Ishino JPN
    • Diane Valkenburg NED - Ida Njåtun NOR
    • Jorien FOR HOME NED - Hege Bøkko NOR
    • Cindy Klasser kan - Martina Sáblíková CZE
    • Ayaka KIKUCHI JPN - Ivanie Blondin CAN
    • Ireen Wüst NED - Yekaterina LOBYSHEVA RUS
    • Karolína erbanová CZE - Jekaterina Sjikhova RUS
    • Christine Nesbitt CAN - marrit leenstra NED
    • Jilleanne rookard USA - Brittany Schussler CAN

    3000 meter
    • Hege Bøkko NOR - Ayaka KIKUCHI JPN
    • Karolína erbanová CZE - Maria LAMB USA
    • Anna ROKITA AUT - Jekaterina Sjikhova RUS
    • Mari Hemmer NOR - OST GER Isabell
    • Marrit leenstra NED - Yekaterina LOBYSHEVA RUS
    • Jorien FOR HOME NED - Luiza Złotkowska POL
    • Diane Valkenburg NED - Masako Hozumi JPN
    • Ida Njåtun NOR - Ivanie Blondin CAN
    • Martina Sáblíková CZE - Stephanie Beckert GER
    • Ireen Wüst NED - jilleanne rookard USA
    • Cindy Klasser kan - Eriko Ishino JPN
    • Brittany Schussler CAN - Christine Nesbitt CAN

    Tegn for andre dag

    Menn
    1500 meter
    • Shota NAKAMURA JPN - Robert LEHMANN GER
    • Justin Warsylewicz CAN - Jan SZYMANSKI POL
    • Luca ITA Stefani - Pavel Baynov RUS
    • Mathieu Giroux CAN - Joel Eriksson SWE
    • Henrik CHRISTIANSEN NOR - Dmitrij Babenko KAZ
    • Konrad Niedźwiedzki POL - Shane Dobbin NZL
    • Renz Rotteveel NED - Sverre Lunde Pedersen NOR
    • Alexis Contin FRA - Lucas Makowsky CAN
    • Jonathan Kuck USA - Wouter Olde Heuvel NED
    • Brian HANSEN USA - Shani Davis USA
    • Jan Blokhuijsen NED - Håvard Bøkko NOR
    • Koen Verweij NED - Ivan Skobrev RUS

    10.000 meter
    • Renz Rotteveel NED - Lucas Makowsky CAN
    • Shane Dobbin NZL - Wouter Olde Heuvel NED
    • Alexis Contin FRA - Jonathan Kuck USA
    • Brian HANSEN USA - Shani Davis USA
    • Håvard Bøkko NOR - Jan Blokhuijsen NED
    • Ivan Skobrev RUS - Koen Verweij NED

    Kvinner
    1500 meter
    • Anna ROKITA AUT - Maria LAMB USA
    • Stephanie Beckert GER - Ayaka KIKUCHI JPN
    • OST GER Isabell - Mari Hemmer NOR
    • Jekaterina Sjikhova RUS - Ivanie Blondin CAN
    • Hege Bøkko NOR - Luiza Złotkowska POL
    • Masako Hozumi JPN - Karolina Erbanova CZE
    • Ida Njåtun NOR - Eriko Ishino JPN
    • Brittany Schussler CAN - Yekaterina LOBYSHEVA RUS
    • Jorien FOR HOME NED - jilleanne rookard USA
    • Cindy Klasser kan - Diane Valkenburg NED
    • Martina Sáblíková CZE - marrit leenstra NED
    • Ireen Wüst NED - Christine Nesbitt CAN

    5000 meter
    • Masako Hozumi JPN - Eriko Ishino JPN
    • Stephanie Beckert GER - Diane Valkenburg NED
    • Jilleanne rookard USA - Jorien FOR HOME NED
    • Cindy Klasser kan - marrit leenstra NED
    • Christine Nesbitt CAN - Brittany Schussler CAN
    • Martina Sáblíková CZE - NED Ireen Wüst

    Resultater

    Menn
    Kvinner
    (0)
    (0)

    Kommentarer - 0

    Ingen kommentarer

    Legg en kommentar

    smile smile smile smile smile smile smile smile
    smile smile smile smile smile smile smile smile
    smile smile smile smile smile smile smile smile
    smile smile smile smile
    Tegn igjen: 3000
    captcha